Bart Appeltans, Nora Monsecour, Joke Devynck, Francisco Schuster en Clémentine Caron openhartig over hun coming out in podcast Out Loud 

'Out Loud', vanaf vandaag in de Q-app, in de HLN-app, bij VTM GO of via andere podcastplatformen.

Jezelf zijn? Dat mag luidop. In aanloop naar de Antwerp Pride gaat Q-gezicht Jan Thans daarom in gesprek met enkele bekende LGBTQIA+-Vlamingen over zichzelf durven zijn. In de nieuwe podcast ‘Out Loud’ schuiven Bart Appeltans, Nora Monsecour, Joke Devynck, Francisco Schuster en Clémentine Caron bij Jan aan tafel. Ze praten openhartig over hun coming out - of wat dat ook mag betekenen -, delen persoonlijke verhalen en judgen cliché uitspraken. Want in ‘Out Loud’ ​ is er geen plaats voor clichés, enkel voor eerlijke gesprekken die raken, inspireren én relativeren.

In de eerste aflevering van de podcast ‘Out Loud’ gaat interieurarchitect en tv-persoonlijkheid Bart Appeltans even terug naar de periode voor zijn coming out en vertelt hij hoe hij die beleefde. "Toen ik negentien was, kwam ik thuis uit de kast en daarmee ging voor mij een heel nieuwe wereld open. Achteraf gezien hadden mijn ouders het waarschijnlijk al lang door. In de lagere school had ik vooral vriendinnetjes, en mocht ik zelfs twee verjaardagsfeestjes geven: eentje voor de meisjes – met winkeltje spelen – en eentje voor de jongens – met BMX’en en go-carts in de tuin.” Pas rond zijn achttiende viel de puzzel echt in elkaar. "Na de middelbare school bleek dat ik met vier homo’s in de klas had gezeten. Drie van ons kwamen tijdens de zomervakantie uit de kast. Die vierde pas jaren later. Maar in de jaren negentig was jezelf zijn niet evident. Op de speelplaats of de bus kreeg je al snel ‘janet’ naar je hoofd geslingerd. Daarom hield ik me wat op de achtergrond. Ik was geen tafelspringer, eerder een stille observator.

Bekijk de video hier: 

De vijfdelig podcastreeks ‘Out Loud’ is vanaf vandaag te beluisteren in de Q-app, in de HLN-app, bij VTM GO of via andere podcastplatformen. Iedere dag komt een nieuwe aflevering online.


Niet voor publicatie:

De video kan je overnemen via deze embedcode: <div style='padding-top: 56.25%; position: relative; height: 0; width: 100%;'><iframe allowfullscreen='' class='mc-embed' height='100%' mozallowfullscreen='' src='https://embed.mychannels.video/production/1656347?external=true&loop=false&aspect_ratio=16%3A9&auto_play=false&single_play=false&pip=false' style='border: 0; position: absolute; left:0; top: 0; overflow:hidden;' webkitallowfullscreen='' width='100%'></iframe></div>

Lieze Schoofs

Press Officer, DPG Media

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Qmusic JOE Willy

Voor journalisten en fotoredacties

Alle teksten, fotomateriaal, grafisch materiaal, logo’s, merken en audiovisueel materiaal zijn eigendom van DPG Media. Het gebruik is niet toegestaan zonder voorafgaandelijke toestemming van DPG Media, ofwel via e-mail ofwel voor fotomateriaal via het ontvangen van een login op https://foto.dpgmedia.be/. Het gebruiken van een login houdt in dat je instemt met de gebruiksvoorwaarden en geldende rechten. 

Klik hier voor de uitgebreide fotodatabank

Klik hier voor de newsroom van DPG Media

Klik hier voor de newsroom van VTM

Voor kijkers en surfers 

Geen persgerelateerde vragen? Contacteer de customer service van DPG Media via info@dpgmedia.be

Neem contact op met

pers@dpgmedia.be